Wspólne
doświadczenie


w budowaniu radości

Deweloper


Inwestorem apartamentowca Kamienica Retmana jest spółka celowa, tworzona przez osoby z wieloletnim doświadczeniem na krajowym rynku nieruchomości. Zarząd Spółki tworzą osoby, które z sukcesem zakończyły kilkadziesiąt projektów mieszkaniowych, apartamentowych, hotelowych i biurowych zrealizowanych w Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu.


Prezesem Zarządu jest Pan Ludwik Jakub Kamiński, który działalność deweloperską prowadzi od 1996 roku, a kierowane przez niego spółki oddały do użytkowania budynki o łącznej powierzchni 80 tys. metrów kwadratowych, co przekłada się na blisko 1 500 mieszkań. Wśród realizacji znajdują się również warszwskie inwestycje (ul. Sybilli, ul. Świetlików, ul. Rolna).


Wiceprezesem Zarządu jest Pan Tomasz Pasek, który od kilkunastu lat prowadzi również spółkę TK BUD, zajmującą się generalnym wykonawstwem oraz działalnością deweloperską. W ostatnich latach spółka Pana Tomasza zrealizowała obiekty wielomieszkaniowe dla inwestorów takich jak LC CORP, WAWEL Service, BUMA, Kaskada czy Armada Dom, a także liczne obiekty hotelowe i biurowe (ul. Radzikowskiego, ul. Wygrana) Spółka przeprowadziła także projekty deweloperskie przy ul. Wieniawskiego i Lubelskiej w Krakowie.


Biuro projektowe


Pracownia DDD Architekci swoją działalność rozpoczęła w 2001 roku.  Jej założyciele Dominika i Dariusz Dygutowicz są absolwentami wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej.


Specjalizacją biura projektowego jest wielorodzinne budownictwo mieszkalne, budownictwo użyteczności publicznej, a także projektowane specjalistyczne dla służby zdrowia i budownictwa przemysłowego. Przez ponad piętnaście lat nieprzerwanej działalności, zdobywało doświadczenie i umacniało swą rynkową pozycję we współpracy z takimi firmami jak: Asecco Poland, DB Schenker, BNP Paribas Fortis, LS Airport Services, LOT S.A, DHL, SKANSKA.


Wśród wielu projektów powstałych w trakcie działalności Biura, warto wyróżnić następujące: projekt budynku biurowego TOPOS przy u. Pawiej w Krakowie, projekt przebudowy i rozbudowy Domu Turysty w Zakopanem na hotel pięcigwiazdkowy, projekt terminala kurierskiego DHL w Warszawie, projekt budynku biurowo – usługowego przy ul. Kilińskiego w Krakowie.


Projekty pracowni DDD Architekci cechują się nowoczesnością, a główną dla nich inspirację stanowi epoka modernizmu oraz mistrzowie szkoły Bauhausu. Projektując nowe obiekty, architekci starają się każdemu z nich nadać własny i niepowtarzalny charakter, zachowując w pamięci zasadę, że głównym zadaniem architekta pozostaje tworzenie budynków dla otoczenia i dla ich użytkowników, nie odwrotnie.